EKCO.TM

EKCO.TM
Zastosowanie
Model EKCO.Mz ze sterowaniem pogodowym umożliwia współpracę z jednym lub dwoma obiegami c.o. oraz z zasobnikiem c.w.u. Sterowanie pogodowe to najnowocześniejszy system pracy instalacji c.o. Dzięki automatycznej reakcji na zmiany temperatury zewnętrznej zapewnia znaczne oszczędności w eksploatacji. Praca kotła jest całkowicie bezobsługowa.
Elektryczne kotły EKCO mogą stanowić samodzielne źródło ciepła lub współpracować z innymi kotłami. Zastosowanie sterowania pogodowego zapewnia najwyższy komfort cieplny, bezobsługową pracę, a także możliwość indywidualnego doboru parametrów pracy kotła. Szybka reakcja systemu na zmiany temperatury, automatyczna modulacja mocy oraz sprawność energetyczna na poziomie 99,4% zapewniają energooszczędną pracę kotła.
 
Wyposażenie podstawowe:
·  Panel sterowania umożliwia ustawienie i odczyt parametrów pracy kotła. Zapewnia automatyczną modulację mocy, co ma istotny wpływ na oszczędności w zużyciu energii. Zapewnia możliwość ustawienia temperatury: komfortowej, komfortowej podwyższonej, komfortowej obniżonej oraz ekonomicznej w cyklach 30 minutowych. Posiada funkcje programowania w cyklu dobowym i tygodniowym z wykorzystaniem 6 programów fabrycznych oraz 2 indywidualnych. Umożliwia sterowanie grupą kotłów przy połączeniach kaskadowych.
·  Zespół mocy składający się z elektronicznych, półprzewodnikowych elementów załączających zapewnia niezawodną i cichą pracę kotła.
·  Zespół grzejny. Kotły dużej mocy wyposażone są w 2 zespoły grzejne, co zmniejsza obciążenie grzałek i zapewnia ich wysoką trwałość.
·  Wyłącznik termiczny odcina zasilanie w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej. Zabezpiecza zespół grzejny i elementy elektroniczne przed uszkodzeniem.
·  Filtr magnetyczny F-MAG 3/4", dołączony do kompletu opakowania daje podwójny efekt filtracji – mechaniczny i magnetyczny. Filtr magnetyczny zabezpiecza precyzyjne elementy pomiarowe kotła (np. czujnik przepływu) przed cząstkami ferromagnetycznymi (m.in. opiłki metali), które pojawiają się w wyniku zanieczyszczeń pomontażowych i korozji instalacji c.o.
·  Pompa obiegowa
·  Zawór bezpieczeństwa - 0,3 MPa
·  Automatyczny odpowietrznik
·  Manometr
·  Czujniki temperatury zewnętrznej i wewnętrznej
Wyposażenie dodatkowe
Zawór trójdrożny z siłownikiem
Współpraca kotła z wymiennikiem c.w.u. wymaga zastosowania zaworu trójdrożnego (np. Honeywell VCZMH6000E z siłownikiem VC6013ZZ00). Zastosowanie czujnika temperatury WE-008, pozwala na regulację temperatury wody w wymienniku bezpośrednio na panelu kotła. Kocioł może również współpracować z wymiennikiem wyposażonym w termostat.
Moduł GSM
Zastosowanie modułu zdalnego sterowania GSM umożliwia zdalne sterowanie pracą kotła przez telefon komórkowy

Obliczenie zapotrzebowania na energię cieplną wymaga analizy wielu czynników, między innymi:
·  kubatury budynku - powierzchni oddawania ciepła przez budynek,
·  wartości współczynników przenikania ciepła przez ściany, okna, stropy itp.,
·  stopnia wentylacji - wietrzenia pomieszczeń,
·  zdolności akumulowania ciepła przez budynek.
Znajomość powyższych danych pozwala określić wielkość strat ciepła i umożliwia dobór odpowiedniej mocy kotła. W przypadku nowo budowanych domów straty te powinny być opisane w projekcie. Jednak w starszych budynkach możemy posługiwać się tylko wielkościami orientacyjnymi. Można przyjąć że w domach z lat 80-tych i 90-tych zapotrzebowanie na energię cieplną wynosi od 90 W/m2 do 110 W/m2, natomiast w domach budowanych od końca lat 90-tych wynosi 50-70 W/m2.
Instrukcję obslugi kotła w formacie PDF (1,49 MB) możesz pobrać tutaj.
 

Wyróżnia nas kompleksowość

Nasza oferta obejmuje ponad 10 000 produktów i skierowana jest do wszystkich, którzy sobie cenią wysoką jakość za rozsądną cenę.
Odpowiemy w ciągu 24 godzin.